گروه صنعتی مصیبی (شرکت امیران تجارت سهند) در اردیبهشت ماه سال 1390 با هدف حضور در بازارهای داخلی و با توجه به احساس نیاز و خلاء در بازار پارکت لمینت فعالیت خود را آغاز نمود.

فعالیت اولیه شرکت به واردات پارکت و رودری از کشورهای ترکیه و چین معطوف گردید. باتوجه به تجربه چندین ساله بنیان‌گذار شرکت در خصوص تولیدات محصولات چوبی از جمله تخته سه لایه، چند لایه، نئوپان و…که جزء شغل و حرفه ی اجدادی خاندان مصیبی بوده‌است بنیانگذار مجموعه را بر آن داشت تا با واردات خطوط اولیه پارکت لمینت به جای واردات آن اقدام به تولید این محصول در داخل خاک میهن اسلامی نماید.

همچنین شرکت امیران ملامینه سهند (به عنوان دومین شرکت ثبت شده در مجموعه گروه صنعتی مصیبی) از سال 1392 شروع به تولید رودری نمود و با توجه به شناخت کافی بازار و سلایق مشتریان محترم، این شرکت با انتخاب برترین مدل ها و بهترین رنگ ها توانست در مدت کوتاهی، پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.

قرارداد خرید اولین خط تولید پارکت لمینت در اسفند ماه سال 1393 منعقد گردیده و در آذر ماه سال 1394 به بهره برداری کامل رسید.این شرکت توانست به عنوان دومین تولید کننده پارکت لمینت 8mm و اولین تولید کننده پارکت لمینت 12mm در ایران سهم مهمی در بازار داخلی کسب نموده و از خروج سالیانه ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار ارز از کشور جلوگیری کند.

با توجه به آینده‌نگری مدیران شرکت در آبان ماه  سال 1393 اقدام به خرید زمینی به مساحت 12 هکتار واقع در کیلومتر2 جاده جزیره اسلامی(آزاد راه تبریز- ارومیه) جهت طرح توسعه و افزایش تولید نمود که پس از اخذ مجوزها و طی مراحل قانونی از اردیبهشت ماه سال 1397 اقدام به ساخت کارخانه فوق مدرن و پیشرفته تولید پارکت نمود.

در بهار سال 1398 این شرکت قرارداد خط دوم پارکت لمینت را منعقد و با نصب و بهره برداری خطوط کامل در دی ماه سال 1398، خط دوم پارکت لمینت با ظرفیت تولید سالانه ده میلیون مترمربع افتتاح گردید. همچنین با راه اندازی خطوط آغشته سازی کاغذ در همان سال (1398) این شرکت توانست گام مهمی در راستای خود اکتفایی بردارد.

تمامی پارکت های تولیدی این شرکت در کلاس های جهانی و با بالاترین درجه کیفی تولید میگردد که رقیب بسیار بزرگ برای پارکت های ساخت ترکیه و آلمان محسوب می شود. محصولات پارکت لمینت این شرکت در چهار کلاس AC3،  AC4، handscrip، 12mm تولید می‌گردد.

در حال حاضر گروه صنعتی مصیبی با داشتن 5 پرس لمینت فشار بالا و اشتغال‌زایی 180 نفرمستقیم و 1000 نفر غیر مستقیم عنوان بزرگترین تولید کننده پارکت لمینت در ایران را یدک می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.